SAMORZĄD LEKARSKI NIE CHCE, ABY INFORMACJE O WYNAGRODZENIACH LEKARZY BYŁY POWIĄZANE Z NUMERAMI PESEL. JEŚLI USTAWA PRZEJDZIE PÓJDZIEMY DO TRYBUNAŁÓW EUROPEJSKICH I BĘDZIEMY SIĘ DOMAGAĆ JEJ UCHYLENIA.
Polska Konstytucja w rozwi ą zaniach dotycz ą cych ochrony zdrowia jest wierna odziedziczonej po ZSRR i PRL marksistowskiej zasadzie komunizmu. „ OD KA Ż DEGO WEDŁUG JEGO MO Ż LIWO Ś CI (SKŁADKI) .KA Ż DEMU WEDŁUG JEGO POTRZEB” ( Ś WIADCZENIA). Po ogromnej, ci ą gle rozwijaj ą cej si ę awanturze o szpital południowy Sejm przyj ą ł 19 czerwca ustaw ę o powi ą zaniu informacji o wynagrodzeniach lekarzy z numerami PESE. Rozwi ą zanie jest połowiczne, nie rozwi ą zuje ż adnych problemów, ale ju ż zostało oprotestowane przez zarabiaj ą ce jak nikt inny w Polsce ś rodowisko lekarskie. Szef Naczelnej Izby Lekarskiej Łukasz Jankowski tak określił stanowisko organizacji: Samorz ą d lekarski nie chce, aby informacje o wynagrodzeniach lekarzy były powi ą zane z numerami PESEL. Jeśli ustawa przejdzie pójdziemy do trybunałów europejskich i b ę dziemy si ę domaga ć jej uchylenia tej ustawy - Zgadzamy si ę na jakie ś prze ś wietlanie zarobków, ale bez przesady. Prze...



